Wednesday, October 26, 2011

Violet hat / Fioletowy kapelusik

Few posts ago I asked if anyone knows what kind of yarn was used to make the mohair shawlette. Unfortunately I didn't get any clue, and I had to make a hat of a violet acrylic yarn called Dalia. The pattern of the hat itself comes from Ravelry. I added some things to make it look better: a crochet flower and belt around the hat. I also added a ear covers that are connected under the chin. The back of the hat is a bit wider to let pony tail fit comfortably, and to avoid it slide on the eyes I've added a wide elastic, to hold it firm.

Kilka postów temu wspomniałam, że szukam włóczki, z której powstała moherowa chustka. Niestety takowej nie znalazłam, więc kapelusik powstał z fioletowego akrylu Dalia.
Żeby kapelusik nie był taki nudny i jednokolorowy, dodałam białego szydełkowego kwiatka i biały paseczek. Wzór samego kapelusika znalazłam na Ravelry, dodatki są mojego pomysłu. Od siebie dodałam również nauszniki połączone pod brodą w jedną całość. Z tyłu kapelusik jest luźniejszy, żeby kitka nie gniotła główki, a żeby nie spadał na oczy, doszyłam szeroką gumkę, która utrzymuje kapelusik na miejscu.

==================
anust, mam nadziję, że też się przekona :) mój mąż bardzo nie lubi chłodu więc korzysta ze wszystkich możliwości, aby Mu było cieplutko :)

anka
, widzę, że nie tylko moja córcia robi zamówienia u mamy :) napewno będzie Mu cieplutko

3 comments:

  1. Kapelusik prima sort :) Pozdrawiam

    ReplyDelete
  2. No super kapelusz i ładnie dopasowany:)

    ReplyDelete
  3. Bardzo elegancki i praktyczny dziecięy drobiazg

    ReplyDelete