Thursday, June 13, 2013

Red and white hat / Biało-czerwona czapka

 Returns are not easy... again it took me a while to return to blogging. Hopefully this time for good. I have many finished projects to show you, so get ready :) Let's start by the oldest.

Set from previous post is too small. I decided to make another one but this time I picked a different style of hat. I chose the pattern CAPUCINE by Adela Illichmanova. It's designed for an adult and this time it fits perfectly.
Yarn: 100% acrylic
Needles: 6 mm

When my daughter saw the hat she wanted to take it for herself. As you can see on the pictures it's too big for her so she requested another one in her size. She made sure I didn't waste time on any other 'useless' activities ;)

*****

Okazało się, że powrót do życia blogowego nie jest taki łatwy. Znowu zniknęłam na dość długo. Mam nadzieję, że tym razem zadomowię się tu już na dobre. Mam wiele ukończonych projektów do pokazania, więc spodziewajcie się ich wkrótce :)

A jednak! Zestaw z poprzedniego wpisu okazał się zbyt mały. Wybrałam więc zupełnie inny model czapki. Tym razem wybór padł na CAPUCINE Adeli Illichmanovej. Jest to rozmiar na osobę dorosłą i tym razem pasuje idealnie :)

Włóczka: 100% akryl
Druty: 6 mm

Jak moja córka zobaczyła tę czapkę, od razu poprosiła o taką samą dla siebie ;) W sumie to ona by chętnie przygarnęła tę już zrobioną. Ale jak widać na zdjęciach, czapka jest na nią zbyt duża. Postanowiłam zrobić czapkę również dla niej, ale tym razem użyłam drutów 4 mm i cieńszą włóczkę. Została skończona bardzo szybko, bo nowa właścicielka mocno poganiała :)

2 comments: