Thursday, April 21, 2011

Spring hat / kapelusz wiosenny

Spring has already come so we need to refresh our clothes. On the Internet I found some time ago a pattern for crocheted hat. I wasn't clear so I needed to improvise and find my own way to make it. Originally it was made of much thicker yarn, so with my thin cotton I would get only a doll hat as maximum. So I made it as I felt and I made it to match my head exactly. I'm thinking whether to  use starch with it or leave it as it is... time will show.


It should have a flower on the side but I will make it only if I found some spare time.

Wiosna już jest, więc trzeba odświeżyć garderobę. W internecie znalazłam jakiś czas temu wzór na kapelusz pochodzący z jakiejś japońskiej/chińskiej gazetki. Nie był zbyt czytelny, więc musiałam improwizować. Jestem zadowolona z wyniku :) Oryginalny kapelusz był z dużo grubszej włóczki - robiąc wg schematu, mogłam otrzymać co najwyżej kapelusik dla lalki ;). Tak więc robiłam na wyczucie, i udało mi się dopasować go i idealnie pasuje na moją głowę. Rondo jest opadające, chociaż zastanawiam się czy go troszkę nie usztywnić, np. krochmalem... jeszcze muszę się zastanowić.

Robiłam go z dość cienkiej jasnobrązowej bawełny. Brakuje jeszcze kwiatka z boku, ale to już powstanie w toku użytkowania kapelusza ;) o ile nie będę miała dużo więcej innych robótek ważniejszych niż kwiatek do kapelusza.**************************
Lucynko, dziękuję za odwiedziny

3 comments:

 1. dopiero trafiłam na Twój blog! Robisz świetne rzeczy! Jestem pod wrażeniem i na pewno będę tu regularnie zaglądać!
  pozdrawiam!

  ReplyDelete
 2. a, zapomniałam - piękny kapelusz!!! :)))

  ReplyDelete
 3. śliczny kapelusz! bardzo mi sie też spodobało Twoje siedzisko do huśtawki! fantastyczny pomysł!!!

  ReplyDelete